KONST / Litografier / Färglitografi 17113347
nr 1711 3347
Eskil Nordell
(f. 1921), Sverige
Signerad, numrerad 68/150. Färglitografi, daterad bildmått: 52x62 cm, yttermått inklusive ram: 69x78 cm
Eskil Nordell, född 1921, svensk målare, tecknare och grafiker.
Utrop:
500 kr
måndag 30 juni 2025
kl 18:18:47
Eskil Nordell
Läs mer om Eskil Nordell